Samozavlažovacie hrantíky ALFIstyle v programe Majstri záhrad aj na Proženy.cz


mistrizahrad (1)_adobesparkAk aj vy patríte k tým, ktorí už teraz premýšľajú nad jarnou sezónou, tak je pre vás relácia Majstri záhrad ako stvorená.

V 4. diele tohto nového programu na českej Televízii Seznam sa renomovaná záhradná architektka Dana Makrlíková venovala aj práve samozavlažovacím hrantíkom ALFIstyle.

Samozavlažovacie hrantíky ALFIstyle vynikajú práve unikátnym skladacím systémom. Moderátorka Dana vyskúšala hneď niekoľko kombinácií. Varianty, ako kvetináče poskladať tak, aby sa zmestili aj na menší balkón alebo aby vynikli na rozľahlejšej terase nájdete priamo v kategórii. Sama Dana si najviac obľúbila variant Pyramídy.

Moderátorka sa potom pustila priamo do výsadby byliniek. Do kvetináčov tiež pridala samozavlažovaciu podložku, ktorá udrží vodu. Zároveň, ak je vody veľa, tak je možné ju ľahko pomocou otvoru na boku kvetináča vypustiť.

Na záver potom Dana ukázala, ako ľahko sa dá záhradný kvetináč zložiť na zazimovanie. Kvetináč zaberie iba minimum miesta a preto pre neho nie je potrebný špeciálny úložný priestor.

Samozavlažovacie hrantíky hľadajte na 19. minúte programu. Celý diel môžete sledovať TU.

Okrem úspešného vysielania v programe Majstri záhrad ste sa o kvetináčoch mohli dočítať aj na stránkach Proženy.cz 

Celý článok nájdete TU