Návod na nový vzhľad domácnosti vďaka ALFIstick na SUPER.CZ

Aj keď svoj interiér zariaďujete tak, aby bol pekný, dobre sa vám v ňom žilo, bol čo najviac nadčasový, aj tak je po nejakej dobe potrebné urobiť zmenu. Nie je však potrebné vrhnúť sa hneď do kompletnej a finančne náročnej rekonštrukcie. So správnymi pomocníkmi je možné vykonať aj menšie úpravy, ktoré môžu urobiť divy.

Odborníci na renováciu domácnosti sa téme detailne venovali v aktuálnom článku na SUPER.CZ

Prvá pomoc - upratovanie a doplnky

Vôbec najjednoduchšie je domov osviežiť tým, že ho zbavíte vecí, ktoré vám už nerobia radosť, čo samozrejme funguje so všetkým, s čím sa dá hýbať. Horšie je to v prípade stien, ale aj tam existuje pomerne jednoduché riešenie. Najskôr je ale na mieste upratovanie a možno, že vyprázdnením niektorých miest zrazu zistíte, čo presne váš interiér potrebuje.

Renovácia svojpomocne
článek

Doplnky by nepomohli, alebo je u vás problém skôr v nábytku, ktorý už má to najlepšie za sebou? Kreslá, stoličky či pohovku môžete nechať prečalúniť, niekedy stačí len nová deka ledabolo prehodená cez operadlo kresla. Skrinky a komody ľahko vylepšíte pomocou výmeny úchytov. Samotný nábytok potom môžete aj pretrieť, prelakovať alebo vybaviť tapetami. To zvládnete svojpomocne za pár eur.

Krásne a nové steny už za chvíľku

Ako sme už spomenuli, niekedy pôsobí interiér zanedbane alebo unavene len preto, že má zašlé steny. Hneď ako ho vymaľujete, úplne sa rozžiari. A vymaľovať môžete aj sami. Budete ale potrebovať veľa času, trpezlivosti a starostlivosti. Existuje pritom jednoduchšia, a na efekt dokonca elegantnejšia alternatíva, a tou sú samolepiace kamenné obklady, ktoré sú funkčné a dodajú miestnosti moderný aj útulný vzhľad.

Aplikovať ich môžete na celú stenu, ale efektne vyzerá, aj keď ich využijete len ako dizajnový prvok v podobe jedného alebo viacerých pruhov. Môžete tak bez problémov zamaskovať napríklad veľmi používanú stenu v obývačke za gaučom, alebo stenu, ktorú pomaľovalo umelecky nadané dieťa. Veľmi často sa toto riešenie hodí napríklad aj v chodbe, kde sú steny vystavené oterom, škrabancom, alebo dokonca aj kopancom.

Kde všade môžete samolepiaci obklad použiť a ako sa oň dobre starať nájdete TU.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie