Návod na nový vzhľad domácnosti vďaka ALFIstick na SUPER.CZ

Aj keď svoj interiér zariaďujete tak, aby bol pekný, dobre sa vám v ňom žilo, bol čo najviac nadčasový, aj tak je po nejakej dobe potrebné urobiť zmenu. Nie je však potrebné vrhnúť sa hneď do kompletnej a finančne náročnej rekonštrukcie. So správnymi pomocníkmi je možné vykonať aj menšie úpravy, ktoré môžu urobiť divy.

Odborníci na renováciu domácnosti sa téme detailne venovali v aktuálnom článku na SUPER.CZ

Prvá pomoc - upratovanie a doplnky

Vôbec najjednoduchšie je domov osviežiť tým, že ho zbavíte vecí, ktoré vám už nerobia radosť, čo samozrejme funguje so všetkým, s čím sa dá hýbať. Horšie je to v prípade stien, ale aj tam existuje pomerne jednoduché riešenie. Najskôr je ale na mieste upratovanie a možno, že vyprázdnením niektorých miest zrazu zistíte, čo presne váš interiér potrebuje.

Renovácia svojpomocne
článek

Doplnky by nepomohli, alebo je u vás problém skôr v nábytku, ktorý už má to najlepšie za sebou? Kreslá, stoličky či pohovku môžete nechať prečalúniť, niekedy stačí len nová deka ledabolo prehodená cez operadlo kresla. Skrinky a komody ľahko vylepšíte pomocou výmeny úchytov. Samotný nábytok potom môžete aj pretrieť, prelakovať alebo vybaviť tapetami. To zvládnete svojpomocne za pár eur.

Krásne a nové steny už za chvíľku

Ako sme už spomenuli, niekedy pôsobí interiér zanedbane alebo unavene len preto, že má zašlé steny. Hneď ako ho vymaľujete, úplne sa rozžiari. A vymaľovať môžete aj sami. Budete ale potrebovať veľa času, trpezlivosti a starostlivosti. Existuje pritom jednoduchšia, a na efekt dokonca elegantnejšia alternatíva, a tou sú samolepiace kamenné obklady, ktoré sú funkčné a dodajú miestnosti moderný aj útulný vzhľad.

Aplikovať ich môžete na celú stenu, ale efektne vyzerá, aj keď ich využijete len ako dizajnový prvok v podobe jedného alebo viacerých pruhov. Môžete tak bez problémov zamaskovať napríklad veľmi používanú stenu v obývačke za gaučom, alebo stenu, ktorú pomaľovalo umelecky nadané dieťa. Veľmi často sa toto riešenie hodí napríklad aj v chodbe, kde sú steny vystavené oterom, škrabancom, alebo dokonca aj kopancom.

Kde všade môžete samolepiaci obklad použiť a ako sa oň dobre starať nájdete TU.