Časté otázky

ÁNO. Samolepiaci kamenný obklad ALFIstick® je vhodný do teplôt od -40 do +120 °C. Obklad nesmie prísť do priameho styku s ohňom.

ÁNO. Po nalepení obkladu odporúčame ošetriť kameň impregnačným roztokom na báze silikónu. Impregnácia kameň ochráni pred vodou, vznikom nechcených fľakov a ľahšie sa potom čistí. V prípade lepenia obkladu za plynový sporák alebo varnú dosku je potrebné použiť ochranné sklo.

Obklad môžeme umyť teplou vodou, mäkkou kefkou odstrániť väčšie nečistoty a následne opláchnuť čistou vodou a nechať vysušiť, aby nedošlo k vzniku škvŕn od vodného kameňa. Na čistenie neodporúčame saponáty.

Vďaka svojim vlastnostiam znesie kamenný obklad aj vyššiu vlhkosť a teploty. Do kúpeľne teda je možné nalepiť obklad. Neodporúčame ho ale lepiť priamo do sprchovacieho kúta. Priamy styk s vodou nie je pre obklad vhodný.

Hlavný showroom sa nachádza v Ostrave-Třebovice. Naša spoločnosť tiež zasiela vzorky, pričom jeho cenu pri Vašej ďalšej objednávke z nášho e-shopu odpočítame. Aktuálne dodávame ALFIstick® rovnako do predajní Hornbach a pripravujeme spoluprácu s predajňami Bauhaus.

Práve tam máte možnosť si aktuálnu ponuku nezáväzne prezrieť a tiež ohmatať. Nie je nad to vidieť tento prírodný kameň priamo na vlastné oči, hneď sa vám bude lepšie predstavovať na stene vašeho obývacej izby, krbu alebo kúpeľne. Už aj pár metrov našej bridlice dokáže s interiérom aj exteriérom divy.

Showroom Ostrava-Třebovice - navštívte náš showroom v Ostrave, kde si môžete prezrieť a ohmatať naše samolepiace obklady ALFIstick®, ale tiež ďalšie kamenné obklady, ktoré máme aktuálne v ponuke.

Predajne BAUHAUS - vo všetkých týchto predejniach nájdete prezentáciu našich produktov ALFIstick®, a nakoľko sú tu naše obkladyALFIstick® skladom, môžete si ich na mieste rovno zakúpiť, prípadne objednať.

Predajne HORNBACH - vo všetkých týchto prodajniach nájdete vzorník našich produktov ALFIstick® a je tu tiež možnosť ich objednania.

 

 

 

Odporúčame obklad ihneď strhnúť. V prípade, že je obklad neporušený z pohľadovej strany, môžeme ho znova prilepiť vysokopevnostným lepidlom.

    

Obklad si vďaka svojej pružnosti ľahko poradí s drobnými nerovnosťami. Niektorými druhmi obkladov navyše môžeme obložiť aj zaoblené steny alebo stĺp. Podklad musí byť ale vždy suchý a bezprašný.

    

Na omietke, sadrokartóne, drevenom či keramickom povrchu. V prípade starej omietky odporúčame použiť na podklad základný náter, tzv. primer. Upozorňujeme, že podklad nie je vhodné pred lepením obkladov penetrovať! Určité druhy penetrácie, v nevhodne nariedenom pomere, reagujú s lepidlom a narúšajú tak jeho priľnavosť. V prípade, ak sa rozhodnete povrch penetrovať, odporúčame podklad pretrieť základným náterom. Samolepiaci obklad je oproti bežnému obkladu pružný a výrazne ľahší - 1 m2 váži do 4 kg.

Rohové prvky nie sú k dispozícii. Buď sa kameň zreže pod uhlom 45°, alebo sa na roh použije lišta.

        

Obklad neodporúčame lepiť v exteriéri, obklady sú určené len na interiérové použitie. Vďaka svojim vlastnostiam ale znesú vysokú vlhkosť aj teploty, a tak nimi môžeme obložiť krb, kuchyne, kúpeľne alebo schodisko.

 

mailmapaphoneweb