Umelý vs. prírodný obkladový kameň

V čom spočíva rozdiel medzi prírodnými a umelými obkladmi, aké sú výhody a nevýhody oboch materiálov, ktoré riešenie je lacnejšie, či výhodnejšie?

S týmito otázkami sa na nás obracia nejeden zákazník. A v čase "kamennej horúčky", ktorá zachvátila Česko, sa vlastne ani nie je čomu diviť. Odpovede nájdete v tomto stručnom zhrnutí hlavných výhod a nevýhod umelých aj prírodných kamenných obkladov.

 

 

UMELÝ KAMEŇ - VÝHODY A NEVÝHODY

Jedná sa o umelú napodobeninu, imitáciu prírodného kameňa. Základom býva kamenná drvina a betón, súčasťou sú spojiva a ďalšie prímesi.

Aj umelý obklad pochopiteľne vyniká značnou odolnosťou aj životnosťou a výrobcovia dnes dokážu vytvoriť dizajnovo zaujímavé a vkusné materiály, vhodné ako do interiérov, tak do vonkajšieho prostredia.

Dielo prírody to ale skrátka nie je a nikdy nebude. To sa odráža nielen na vzhľade, ale tiež v cene. Kto čaro prírody napriek tomu dokáže oželieť - a takých je podstatne menej, môže ušetriť, pretože umelý kameň je spravidla lacnejší ako väčšina prírodných kameňov.

 

 

PRÍRODNÝ KAMEŇ - VÝHODY A NEVÝHODY

Medzi prírodné kamene najhojnejšie používané na obkladanie budov, plotov a interiérov patrí bridlica, kvarcit (kremenec), čadič a pieskovec.

A čo je vlastne dôvodom obrovskej popularity prírodného obkladového kameňa?

Predovšetkým originálny a nenapodobiteľný vzhľad vytvorený prírodou, ktorý človek nikdy nedokáže napodobniť ani prekonať. Napríklad bridlica, zrejme najobľúbenejší obkladový kameň vôbec, vyniká paletou farebných odtieňov, ktoré sa navyše na slnku premieňajú a poskytujú tak očarujúce predstavenie.

Neprekonateľná je tiež odolnosť a životnosť prírodného kameňa, ktorý s vami zostane po generácie. Prírodným kameňom môžete obložiť fasády, ploty, alebo aj kachle, lebo odolá vysokým aj nízkym teplotným extrémom.

Zvláštna hodnota a úcta ku kameňu - materiálu, ktorý človeka sprevádza po tisícročia - je skôr podvedomým, avšak nemenej silným podnetom, ktorý nás vedie k uprednostňovaniu bridlice, či kvarcitu pred náhradami.

Vyššia obstarávacia cena je potom logickou daňou za unikátnosť, vzhľad, prvotriedne vlastnosti, ale aj "vyčerpateľné" zdroje. Tu sa patrí dodať, že akýkoľvek interiér a exteriér obložený prírodným kameňom stúpa na cene. Dom s bridlicovou fasádou tak bude mať vyššiu hodnotu ako dom bez tejto fasády.

V e-shope alfistone.sk zakúpite obkladový materiál z prírodnej bridlice a kvarcitu za výhodné aj akčné ceny! Zašleme vám vzorku zadarmo a na obkladový kameň poskytujeme 25 ročnú záruku.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie