Ako vyrobiť rohové prvky kamenného obkladu?

Obkladanie rohových prvkov kamenným obkladom

V prípade potreby obloženia rohových prvkov kamenným obkladom si môžete vybrať z našej ponuky už hotových rohových obkladov na našom e-shope alfistone.sk  alebo si ich môžete vyrobiť rezaním klasického kamenného obkladu.

  • Použitím našich rohových obkladov vytvoríte roh, ktorý vyzerá prirodzenejšie. Jedná sa o 2 špeciálne upravené kusy obkladu, ktoré sa do seba vkladajú a ich presah je lámaný a má tak nepravidelný tvar. Montáž je jednoduchšia, rohový obklad sa nemusí už nijako upravovať.

 

      1                                           2

  • U druhého spôsobu, t. j. roh vytvorený rezaním klasického obkladu, je výhodou, že roh je tvorený z jedného kusu obkladu, takže sa zachová jeho štruktúra. Roh je potom ostrý a má pravidelný tvar. Montáž takéhoto rohu je náročnejšia z dôvodov rezania obkladu.

 

                                                                               3

 

POSTUP VÝROBY ROHOVÝCH PRVKOV REZANÝCH POD UHLOM 45°.

K vytvoreniu rohov prírodného obkladového kameňa pod uhlom 45° (alebo podľa potreby) môžete použiť uhlovú brúsku s diamantovým kotúčom alebo stojanovú rezačku na kameň. Rezačka je vďaka možnosti nastavenia uhla rezu a nižšej prašnosti vhodnejšia. Prašnosť pri rezaní však môžete tiež znížiť metódou "na mokro".

1. Obkladový panel, z ktorého chcete roh vytvoriť, pozdĺžne rozrežte a následne vykonajte rez pod uhlom 45°. Pre výrobu rohu použite jeden obkladový panel, ktorý rozrežete na 2 časti, vždy však na inom mieste. Nevzniknú Vám tak vo zvislej rovine pravidelné spoje (viď. obrázok). Vďaka rôznym dĺžkam rohových prvkov docielite prirodzenejšieho vzhľadu a náväznosť medzi oboma stenami.

            4

2. Na obrázku nižšie je znázornenie rezov jednotlivých obkladových panelov.

5

3. Po rozrezaní obkladového panelu je treba vykonať rez pod uhlom 45° na každej vzniknutej strane po rozrezaní.

6

4. Dodržaním postupu Vám vznikne roh obkladového panelu, ktorý môžete nalepiť na pripravený podklad.

        7

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie