Ako vyrobiť rohové prvky kamenného obkladu?

Obkladanie rohových prvkov kamenným obkladom

V prípade potreby obloženia rohových prvkov kamenným obkladom si môžete vybrať z našej ponuky už hotových rohových obkladov na našom e-shope alfistone.sk  alebo si ich môžete vyrobiť rezaním klasického kamenného obkladu.

  • Použitím našich rohových obkladov vytvoríte roh, ktorý vyzerá prirodzenejšie. Jedná sa o 2 špeciálne upravené kusy obkladu, ktoré sa do seba vkladajú a ich presah je lámaný a má tak nepravidelný tvar. Montáž je jednoduchšia, rohový obklad sa nemusí už nijako upravovať.

 

      1                                           2

  • U druhého spôsobu, t. j. roh vytvorený rezaním klasického obkladu, je výhodou, že roh je tvorený z jedného kusu obkladu, takže sa zachová jeho štruktúra. Roh je potom ostrý a má pravidelný tvar. Montáž takéhoto rohu je náročnejšia z dôvodov rezania obkladu.

 

                                                                               3

 

POSTUP VÝROBY ROHOVÝCH PRVKOV REZANÝCH POD UHLOM 45°.

K vytvoreniu rohov prírodného obkladového kameňa pod uhlom 45° (alebo podľa potreby) môžete použiť uhlovú brúsku s diamantovým kotúčom alebo stojanovú rezačku na kameň. Rezačka je vďaka možnosti nastavenia uhla rezu a nižšej prašnosti vhodnejšia. Prašnosť pri rezaní však môžete tiež znížiť metódou "na mokro".

1. Obkladový panel, z ktorého chcete roh vytvoriť, pozdĺžne rozrežte a následne vykonajte rez pod uhlom 45°. Pre výrobu rohu použite jeden obkladový panel, ktorý rozrežete na 2 časti, vždy však na inom mieste. Nevzniknú Vám tak vo zvislej rovine pravidelné spoje (viď. obrázok). Vďaka rôznym dĺžkam rohových prvkov docielite prirodzenejšieho vzhľadu a náväznosť medzi oboma stenami.

            4

2. Na obrázku nižšie je znázornenie rezov jednotlivých obkladových panelov.

5

3. Po rozrezaní obkladového panelu je treba vykonať rez pod uhlom 45° na každej vzniknutej strane po rozrezaní.

6

4. Dodržaním postupu Vám vznikne roh obkladového panelu, ktorý môžete nalepiť na pripravený podklad.

        7