Straší aj u vás doma? Kostlivca „za skriňou“ vyženie ALFIstick

Pomaľované steny, desivo vyzerajúce diery v stene, ošúchaná omietka, nesúmerné rohy... Tieto a ďalšie „hrôzy“ v interiéri rýchlo a spoľahlivo vypudí samolepiaci kameň ALFIstick. Obklady z bridlice, kvarcitu či mramoru navyše skrášlia vaše bývanie jedinečným prírodným rukopisom. Poďme sa pozrieť, ako „zabiť dve muchy jednou ranou“ a dopriať svojmu domovu novú, krajšiu tvár.

ALFIstick zahladí staré šrámy a ušetrí vás maľovaniaIMG_2378

Každá maľovka časom stráca na kráse a je potrebné ju pravidelne obnovovať. Keď sa do toho pridajú čarbance a „graffiti“ od detí, odreniny a škvrny po sťahovaní nábytku či divokom večierku, starostlivosť o omietku môže byť poriadne vyčerpávajúca aj nákladná.

Riešením sú kamenné obklady, ktoré tieto neestetické prvky zakryjú, nevyžadujú si náročnú údržbu a vydržia vám desiatky rokov. 3D samolepiaci obklad ALFIstick môžete aplikovať na obývacie steny, pozdĺž kuchynskej linky, v predsieni, kúpeľni a v ďalších hojne využívaných priestoroch bytu či rodinného domu. Obkladové diely je možné ľubovoľne rezať podľa požadovaných rozmerov a obložiť nimi aj rohové prvky. Vďaka nízkej hmotnosti je vhodný aj na sadrokartón, drevo a ďalšie podklady.

Bohatstvo prírodných dezénov, ľahká a bezprašná inštalácia aj vysoká odolnosť voči teplu a vode sú ďalšími dobrými dôvodmi, prečo si vybrať práve ALFIstick.

Ako sa starať o kamenný obklad, aby slúžil ešte aj vašim deťompumpkin-g3528ea4d1_640

Pre správnu montáž aj údržbu obkladu je dobré dodržiavať niektoré zásady, ktoré zmieňujeme tiež v inštruktážnom videu a návode.

Ktoré to sú?

  • Omietkové steny (najmä staršie) najprv ošetrite hĺbkovou penetráciou, čím podklad spevníte a dosiahnete silnejšiu priľnavosť kamenného obkladu.
  • Podklad, tj. napr. stenu, na ktorú kameň pokladáme, musí byť vždy suchý a bezprašný. ALFIstick je dostatočne elastický a poradí si tak s drobnými nerovnosťami povrchu.
  • Po nalepení odporúčame kameň impregnovať jednozložkovým, vodou riediteľným roztokom pre vyššiu odolnosť voči vode, ľahšie čistenie aj prevenciu vzniku fľakov. impregnáciu vykonávajte každé dva roky.
  • ALFIstick nikdy nečistite saponátom. Vystačí vám teplá voda s hubkou. Väčšie nečistoty môžete odstrániť mäkkou kefkou, následne obklad umyť a nechať vysušiť.

A aký je náš tip na záver?

Ak bývate s deťmi alebo zvieratami, a hrozí tak doma vyššie riziko znečistenia či poškriabania obkladu, odporúčame voliť skôr tmavší dezén obkladového kameňa - nie nadarmo patria k najobľúbenejším produktom nášho e-shopu obklady z čiernej bridlice.

Pozrite sa, ako si s realizáciou obkladu poradili naši zákazníci.