Straší aj u vás doma? Kostlivca „za skriňou“ vyženie ALFIstick

Pomaľované steny, desivo vyzerajúce diery v stene, ošúchaná omietka, nesúmerné rohy... Tieto a ďalšie „hrôzy“ v interiéri rýchlo a spoľahlivo vypudí samolepiaci kameň ALFIstick. Obklady z bridlice, kvarcitu či mramoru navyše skrášlia vaše bývanie jedinečným prírodným rukopisom. Poďme sa pozrieť, ako „zabiť dve muchy jednou ranou“ a dopriať svojmu domovu novú, krajšiu tvár.

ALFIstick zahladí staré šrámy a ušetrí vás maľovaniaIMG_2378

Každá maľovka časom stráca na kráse a je potrebné ju pravidelne obnovovať. Keď sa do toho pridajú čarbance a „graffiti“ od detí, odreniny a škvrny po sťahovaní nábytku či divokom večierku, starostlivosť o omietku môže byť poriadne vyčerpávajúca aj nákladná.

Riešením sú kamenné obklady, ktoré tieto neestetické prvky zakryjú, nevyžadujú si náročnú údržbu a vydržia vám desiatky rokov. 3D samolepiaci obklad ALFIstick môžete aplikovať na obývacie steny, pozdĺž kuchynskej linky, v predsieni, kúpeľni a v ďalších hojne využívaných priestoroch bytu či rodinného domu. Obkladové diely je možné ľubovoľne rezať podľa požadovaných rozmerov a obložiť nimi aj rohové prvky. Vďaka nízkej hmotnosti je vhodný aj na sadrokartón, drevo a ďalšie podklady.

Bohatstvo prírodných dezénov, ľahká a bezprašná inštalácia aj vysoká odolnosť voči teplu a vode sú ďalšími dobrými dôvodmi, prečo si vybrať práve ALFIstick.

Ako sa starať o kamenný obklad, aby slúžil ešte aj vašim deťompumpkin-g3528ea4d1_640

Pre správnu montáž aj údržbu obkladu je dobré dodržiavať niektoré zásady, ktoré zmieňujeme tiež v inštruktážnom videu a návode.

Ktoré to sú?

  • Omietkové steny (najmä staršie) najprv ošetrite hĺbkovou penetráciou, čím podklad spevníte a dosiahnete silnejšiu priľnavosť kamenného obkladu.
  • Podklad, tj. napr. stenu, na ktorú kameň pokladáme, musí byť vždy suchý a bezprašný. ALFIstick je dostatočne elastický a poradí si tak s drobnými nerovnosťami povrchu.
  • Po nalepení odporúčame kameň impregnovať jednozložkovým, vodou riediteľným roztokom pre vyššiu odolnosť voči vode, ľahšie čistenie aj prevenciu vzniku fľakov. impregnáciu vykonávajte každé dva roky.
  • ALFIstick nikdy nečistite saponátom. Vystačí vám teplá voda s hubkou. Väčšie nečistoty môžete odstrániť mäkkou kefkou, následne obklad umyť a nechať vysušiť.

A aký je náš tip na záver?

Ak bývate s deťmi alebo zvieratami, a hrozí tak doma vyššie riziko znečistenia či poškriabania obkladu, odporúčame voliť skôr tmavší dezén obkladového kameňa - nie nadarmo patria k najobľúbenejším produktom nášho e-shopu obklady z čiernej bridlice.

Pozrite sa, ako si s realizáciou obkladu poradili naši zákazníci.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie