3 najdôležitejšie otázky pri výbere kamenného obkladu

Produktov z prírodného kameňa na výzdobu domova na trhu stále pribúda. Aj ponuku e-shopu Alfistyle.sk naďalej rozširujeme o nové kamenné obklady a mozaiky rôznych farieb a z rôznych materiálov. Ako pri každom sortimente však môže širšie portfólio pre zákazníkov znamenať zložitejší výber finálneho produktu.

Pozrime sa teda na 3 kľúčové faktory, ktoré by ste mali pri nákupe kamenných obkladov rozhodne zohľadniť.

1) Interiér verzus exteriérkat-obklady (1)

Výber vám môže uľahčiť už to, či plánujete obklad aplikovať vonku, alebo v interiéri. Iba do interiéru sú totiž vhodné naše samolepiace obklady ALFIstick, ktoré by vplyvom poveternostných podmienok „na čerstvom vzduchu“ trpeli. To isté platí pre kamenné mozaiky z mramoru, ktoré dodajú noblesný pôvab vašej obývačke, kancelárii alebo kúpeľni, avšak do vonkajšieho prostredia sa nehodia.

Fasády, ploty, altánky a ďalšie vonkajšie prvky najlepšie ozdobíte klasickými kamennými obkladmi z bridlice, kvarcitu či travertínu, pretože tieto skutočne odolajú vetru, dažďu aj extrémnym teplotám.

2) Štruktúra a textúra

Kameň je prírodná surovina a ako taký sa pochopiteľne odlišuje svojou vizážou, čo je do veľkej miery dané štruktúrou. Tu záleží hlavne od vášho estetického cítenia a celkovej koncepcie interiéru/exteriéru.

Pre základnú predstavu a rozhodovanie odporúčame porovnať si: 3D obklady ALFIstick, super hladký kamenný obklad z mramoru a tento obklad z bridlice IVORY s členitým povrchom a väčšou hrúbkou.

A hoci pri obkladoch spravidla nehrozí nebezpečenstvo zranenia, pre prípad napr. pádu dieťaťa radšej zvoľte varianty bez ostrejších a vystúpenejších hrán.

3) Druh prírodného kameňavyber obkladu

Ako kamenný obklad sa využíva hneď niekoľko hornín, medzi ktorými v predajnosti dominuje bridlica, kvarcit a mramor. Práve bridlicové obklady sú vďaka mimoriadnej odolnosti, ľahkej údržbe, veľkej škále aplikovateľnosti doma aj vonku a jedinečnej zrnitej štruktúre v rôznych odtieňoch vôbec najobľúbenejším artiklom. Spolu s kvarcitom tak predstavujú „stávku na istotu“, ktorá vám môže výber zjednodušiť.

Čítajte viac o druhoch prírodného kameňa a ich dizajnovom využití.

Potrebujete poradiť s výberom a nákupom vhodného kameňa? Neváhajte sa na nás obrátiť e-mailom alebo prostredníctvom chatu priamo na stránkach www.alfistyle.sk.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie