3 najdôležitejšie otázky pri výbere kamenného obkladu

Produktov z prírodného kameňa na výzdobu domova na trhu stále pribúda. Aj ponuku e-shopu Alfistyle.sk naďalej rozširujeme o nové kamenné obklady a mozaiky rôznych farieb a z rôznych materiálov. Ako pri každom sortimente však môže širšie portfólio pre zákazníkov znamenať zložitejší výber finálneho produktu.

Pozrime sa teda na 3 kľúčové faktory, ktoré by ste mali pri nákupe kamenných obkladov rozhodne zohľadniť.

1) Interiér verzus exteriérkat-obklady (1)

Výber vám môže uľahčiť už to, či plánujete obklad aplikovať vonku, alebo v interiéri. Iba do interiéru sú totiž vhodné naše samolepiace obklady ALFIstick, ktoré by vplyvom poveternostných podmienok „na čerstvom vzduchu“ trpeli. To isté platí pre kamenné mozaiky z mramoru, ktoré dodajú noblesný pôvab vašej obývačke, kancelárii alebo kúpeľni, avšak do vonkajšieho prostredia sa nehodia.

Fasády, ploty, altánky a ďalšie vonkajšie prvky najlepšie ozdobíte klasickými kamennými obkladmi z bridlice, kvarcitu či travertínu, pretože tieto skutočne odolajú vetru, dažďu aj extrémnym teplotám.

2) Štruktúra a textúra

Kameň je prírodná surovina a ako taký sa pochopiteľne odlišuje svojou vizážou, čo je do veľkej miery dané štruktúrou. Tu záleží hlavne od vášho estetického cítenia a celkovej koncepcie interiéru/exteriéru.

Pre základnú predstavu a rozhodovanie odporúčame porovnať si: 3D obklady ALFIstick, super hladký kamenný obklad z mramoru a tento obklad z bridlice IVORY s členitým povrchom a väčšou hrúbkou.

A hoci pri obkladoch spravidla nehrozí nebezpečenstvo zranenia, pre prípad napr. pádu dieťaťa radšej zvoľte varianty bez ostrejších a vystúpenejších hrán.

3) Druh prírodného kameňavyber obkladu

Ako kamenný obklad sa využíva hneď niekoľko hornín, medzi ktorými v predajnosti dominuje bridlica, kvarcit a mramor. Práve bridlicové obklady sú vďaka mimoriadnej odolnosti, ľahkej údržbe, veľkej škále aplikovateľnosti doma aj vonku a jedinečnej zrnitej štruktúre v rôznych odtieňoch vôbec najobľúbenejším artiklom. Spolu s kvarcitom tak predstavujú „stávku na istotu“, ktorá vám môže výber zjednodušiť.

Čítajte viac o druhoch prírodného kameňa a ich dizajnovom využití.

Potrebujete poradiť s výberom a nákupom vhodného kameňa? Neváhajte sa na nás obrátiť e-mailom alebo prostredníctvom chatu priamo na stránkach www.alfistyle.sk.