Užite si to pravé leto, stačí zadať zľavový kód PRAZDNINY a získate 10% zľavu na celú objednávku.

Samolepiace kamenné obklady - kúsok prírody do vášho interiéru

Čím viac sa moderný človek vzďaľuje prírode, tým viac nás to k nej ťahá. Kamenné obklady z bridlice alebo mramoru vám ho doprajú denne, či už bývate v dome, alebo v byte. Vďaka samolepiacim obkladom navyše zvládnete montáž ľahko, rýchlo a svojpomocne. Vzhľadom na dostupnosť materiálu a novým technológiám inštalácie dnes obklady z prírodného (nie umelého) kameňa zdobia tisíce domácností po celom svete.

Samolepiace obklady dodajů vášmu bývaniu novú dimenziu

K favoritom na trhu patria samolepiace kamenné obklady ALFIstick. Ako napovedá názov, ich hlavnou prednosťou je inovatívna samolepiaca technológia, ktorá umožňuje jednoduchú, rýchlu a bezprašnú montáž na stenu, sadrokartón, umakart aj OSB dosky. Zaobídete sa tak bez lepidla, špeciálneho náradia, drahej práce remeselníka a spravidla aj upratovania. Inštaláciu obkladov ALFIstick zvládnete pravdepodobne sami, s náradím, ktoré máte doma v skrini.

3D vyhotovenie obkladov potom prepožičia vášmu interiéru unikátny vzhľad, ktorý vám bude každá návšteva nahlas závidieť

claneksk2

S prírodným kameňom sa fantázii medze nekladú

Samolepiace obklady sa pritom - čo do estetiky, odolnosti a životnosti - smelo vyrovnajú klasickým obkladom. K dispozícii sú obklady z bridlice, kvarcitu, mramoru a pieskovca v rôznych farebných odtieňoch a variáciách.

Slobodu máte aj čo do umiestnenia obkladov. Popustite uzdu fantázii a vyzdobte nimi napríklad kachle alebo kuchyňu.

Do namáhaných priestorov sa hodí bridlica, ktorá vyniká odolnosťou voči vlhku, žiaru a zašpineniu. Najčastejšie však obkladáme steny v obývacej izbe a predsieni, ktoré reprezentujú náš domov. Noblesný dojem umocníte mramorom, vzdušný a svetlý vzhľad docielite kvarcitom či pieskovcom.


Pri výbere vzorku zohľadnite celkový ráz priestoru vrátane nábytku.

Inštalácia v troch krokoch je hračka

Keď zásielka s kamennými obkladmi konečne dorazí, prichádza na rad montáž.

  • Na úvod si starostlivo zameriame plochu, na ktorú chceme obklady lepiť.
  • S pomocou nožníc na plech či kotúčovej brúsky je možné jednotlivé úseky skrátiť či tvarovo prispôsobiť.
  • Obklady ALFIstick disponujú špeciálnou vrstvou vybavenou lepidlom. Keď je všetko pripravené, stačí dať dolu ochrannú fóliu a obklad opatrne pritlačiť na stenu. Kameň drží ihneď, ale 100 % priľnavosť získa do 24 hodín.
Technickejší informácie týkajúce sa samolepiacich kamenných obkladov sa dozviete tu.