Samolepiace kamenné obklady - kúsok prírody do vášho interiéru

Čím viac sa moderný človek vzďaľuje prírode, tým viac nás to k nej ťahá. Kamenné obklady z bridlice alebo mramoru vám ho doprajú denne, či už bývate v dome, alebo v byte. Vďaka samolepiacim obkladom navyše zvládnete montáž ľahko, rýchlo a svojpomocne. Vzhľadom na dostupnosť materiálu a novým technológiám inštalácie dnes obklady z prírodného (nie umelého) kameňa zdobia tisíce domácností po celom svete.

Samolepiace obklady dodajů vášmu bývaniu novú dimenziu

K favoritom na trhu patria samolepiace kamenné obklady ALFIstick. Ako napovedá názov, ich hlavnou prednosťou je inovatívna samolepiaca technológia, ktorá umožňuje jednoduchú, rýchlu a bezprašnú montáž na stenu, sadrokartón, umakart aj OSB dosky. Zaobídete sa tak bez lepidla, špeciálneho náradia, drahej práce remeselníka a spravidla aj upratovania. Inštaláciu obkladov ALFIstick zvládnete pravdepodobne sami, s náradím, ktoré máte doma v skrini.

3D vyhotovenie obkladov potom prepožičia vášmu interiéru unikátny vzhľad, ktorý vám bude každá návšteva nahlas závidieť

claneksk2

S prírodným kameňom sa fantázii medze nekladú

Samolepiace obklady sa pritom - čo do estetiky, odolnosti a životnosti - smelo vyrovnajú klasickým obkladom. K dispozícii sú obklady z bridlice, kvarcitu, mramoru a pieskovca v rôznych farebných odtieňoch a variáciách.

Slobodu máte aj čo do umiestnenia obkladov. Popustite uzdu fantázii a vyzdobte nimi napríklad kachle alebo kuchyňu.

Do namáhaných priestorov sa hodí bridlica, ktorá vyniká odolnosťou voči vlhku, žiaru a zašpineniu. Najčastejšie však obkladáme steny v obývacej izbe a predsieni, ktoré reprezentujú náš domov. Noblesný dojem umocníte mramorom, vzdušný a svetlý vzhľad docielite kvarcitom či pieskovcom.


Pri výbere vzorku zohľadnite celkový ráz priestoru vrátane nábytku.

Inštalácia v troch krokoch je hračka

Keď zásielka s kamennými obkladmi konečne dorazí, prichádza na rad montáž.

  • Na úvod si starostlivo zameriame plochu, na ktorú chceme obklady lepiť.
  • S pomocou nožníc na plech či kotúčovej brúsky je možné jednotlivé úseky skrátiť či tvarovo prispôsobiť.
  • Obklady ALFIstick disponujú špeciálnou vrstvou vybavenou lepidlom. Keď je všetko pripravené, stačí dať dolu ochrannú fóliu a obklad opatrne pritlačiť na stenu. Kameň drží ihneď, ale 100 % priľnavosť získa do 24 hodín.
Technickejší informácie týkajúce sa samolepiacich kamenných obkladov sa dozviete tu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie