Bambus - exotický prvok v domácnosti

Bambus – v podobe riadu, hygienických pomôcok aj nábytku – si postupne našiel cestu z ďalekej Ázie až do Česka. Estetické, úžitkové aj ekologické kvality tejto „najrýchlejšie rastúcej rastliny sveta“, zapísanej v Guinessovej knihe rekordov, si teraz môžete dosýta dopriať aj u vás doma alebo na záhrade. Podlahy a terasy z bambusu splnia vaše najnáročnejšie kritériá, a to ako po stránke vzhľadu, životnosti, tak aj udržateľnosti. 

Bambus – charakteristika a prednosti

Cudzokrajná tráva (nie drevo) slúži už po tisícročia Číňanom ako materiál na stavbu domov, výrobu nábytku, riadu, ba dokonca aj vývoj zbraní alebo hudobných nástrojov. Unikátna plodina nadobudla v Číne a Japonsku symbolický význam a nájdeme ju v mnohých kresbách, keramike aj básňach. K zaujímavostiam patrí aj to, že bambus je vo vnútri dutý, dosahuje výšku cez 40 metrov a na jeho výhonkoch si pochutnávajú (nielen) pandy veľké. 

Hlavné výhody bambusu na stavebné a dizajnérske účely

  • elegantný dezén a jedinečná, prírodná kresba
  • vysoká pružnosť, odolnosť a stálofarebnosť
  • extrémna tvrdosť
  • redukuje hluk a využíva sa ako zvuková bariéra
  • udržuje teplotu v miestnosti
  • má antialergické vlastnosti a zamedzuje výskytu baktérií
  • ekologická plodina – potrebuje málo vody a hnojiva, zato absorbuje veľké množstvo CO2

Bambusové podlahy do interiéru

Podlahy z bambusu dodajú vášmu interiéru nádych exotiky, ktorá vás ani vašu návštevu neprestane očarovať. Okrem estetiky oceníte praktické výhody bambusu – jednoduchú údržbu a čistenie, ale aj odolnosť voči záťaži či škrabancom, čo príde vhod v kancelárii aj detskej izbe. Bambusové podlahy sú skvelou voľbou do bytu, rodinného domu, kancelárie, reštaurácie aj komerčných priestorov. Neodporúčame ich naopak do vlhkých priestorov, kde hrozí napučanie. Súčasťou pokládky by malo byť záverečné lakovanie (vonku aj vo vnútri). 

podlaha-bambus-2 

Bambusové podlahy a terasy

Vo vonkajších priestoroch sa využíva tepelne upravený bambus s ešte vyššou odolnosťou a stabilitou. Či už zamýšľate inštalovať bambusovú podlahu na verandu, strešnú terasu, alebo do vnútra záhradného altánku, vždy získate materiál, ktorý dobre odolá plesniam, baktériám aj ohňu, ktorý pohlcuje pachy, ľahko sa čistí a vydrží vám dlhé roky. Bambus je navyše príjemný na pohľad a hrejivý na pohmat, čo príde vhod pri vonkajšej chôdzi naboso.

kat-bamb1kat-bamb2

Bambusové podlahy na vnútorné aj vonkajšie využitie ponúkame v niekoľkých farebných variáciách, v horizontálnom aj vertikálnom vyhotovení. Radi vám tiež pomôžeme s pokládkou bambusovej podlahy. Pre orientačnú cenu, kliknite sem.