Veľkoformátová kamenná dyha, Bridlica čierna, 122x61 cm, ED003

Vzorek Doprava nad 500 € zadarmo
Značka: ALFIstyle
€23,39 / ks €31,44 / 1 m2
Momentálne nedostupné

Veľkoformátová kamenná dyha ED003 vyrobená zo skutočnej bridlice pomocou špeciálnej technológie. Vďaka hrúbke iba 1-3 mm ide o extra ľahký a pružný typ obkladu so širokými možnosťami využitia. Vhodná na inštaláciu v interiéri aj exteriéri.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kamenná dyha je skutočný prírodný kamenný materiál, ktorý sa získava fixáciou tenkej povrchovej vrstvy kameňa a rôznych druhov polyesterových živíc so sklo-vláknitou mriežkou.

Kedy sa za špecifických podmienok nanesie na blok kameňa a následným strhnutím z povrchu vznikne 1-3mm tenká vrstva pravého kamenného monolitu.

Dyhu je vhodné inštalovať do akéhokoľvek interiéru alebo exteriéru, použitím lepidla na báze MS polyméru. Vhodná je najmä na obloženie stien, kúpeľne, sprchovacieho kúta, schodiska, ale aj fasády, sokla, pojazdovej brány atď. Kamenné dyhy je možné lepiť na takmer akýkoľvek pevný podklad, jediným rozdielom pri inštalácii je použité lepidlo, ktoré sa volí podľa konkrétneho materiálu.

Výhody

SK

Upozornenie

Upozorňujeme kupujúci, že ponúkaný kameň je prírodný materiál, teda nemožno jeho vzhľad ovplyvniť a ukážky na našom e-shope sú len vzorové fotografie, ako približne konkrétny typ kameňu vyzerá, akú má farbu, kresbu a reliéf. V priebehu ťažby suroviny v lome sa môže štruktúra aj prefarbenie meniť aj v rámci rovnakého typu horniny.

 

Ako lepiť kamennú dyhu

 

1) Pred inštaláciou je nutné umiestniť obklad na 24 hodín do miestnosti, kde budete ju budete inštalovať, aby došlo k aklimatizácii, pokiaľ plánujete lepenie vonku, odporúčame lepiť pri teplotách od 15 do 25 stupňov.

2) Podklad odporúčame dôkladne očistiť - nesmie byť mastný, mokrý alebo inak znečistený

3) Pokiaľ potrebujete upraviť jednotlivé obklady, stačí Vám na to kotúčová píla s diamantovým kotúčom alebo oscilačná píla a ochranné pomôcky, hlavne očí. Pokiaľ je potrebné rez zabrúsiť, robte tak v smere rezu pilníkom alebo brúsnym papierom

4) Obklad po finálnom nalapení odporúčame naimpregnovať (hlavne v exteriéri), hlavne pokiaľ sa jedná o miesta so zvýšenou vlhkosťou. Predĺžite tak jeho živostnosť a zabránite nežiaducim javom, ako môže byť pleseň atď.

 

 

Na stiahnutie

Dodatočné parametre

Kategória: Veľkoformátové kamenné dyhy
Hmotnosť: 1.3 kg
Rozmery: 122x61 cm
Hrúbka: 1-3 mm
Obsah balenia: 0,744 m2
Počet kusov v balení: 1
Váha balenia: 1,2-1,3 kg
Stabilita v teplotách: -40°C do +50°C
Kód produkta: ED003KS