Vianočné sviatky pri rodinnom krbe

Vianočná idyla je oddávna spájaná s teplom, rodinnou pohodou a nostalgiou. Práve praskajúce drevo v horiacom krbe v ľuďoch po stáročia navodzuje príjemné pocity pokoja a bezpečia. A tie si najradšej doprajeme počas Vianoc a celej zimy. Pokiaľ tiež patríte k majiteľom a milovníkom krbov, určite vás zaujme jeho originálna dekorácia ako klasickými kamennými obkladmi, tak aj samolepiacimi obkladmi Alfistick.

Oheň a krby sprevádzajú človeka po tisícročia

Krb počas svojej existencie prekonal zaujímavý vývoj od otvorených ohňov v jaskyniach pravekých lovcov cez prvé dekorované krby s komínom, ako ich poznáme z hradov a zámkov, až po moderné krby a kachle budované vo vnútri aj na záhrade. Počas celej svojej histórie plnil krb významné funkcie ako zdroj tepla, ale aj miesto na stretávanie rodiny, prijímanie návštev a dôležité rozhodovania. A hoci boli krby postupne vytlačené plynovým a centrálnym vykurovaním, stále si zachovávajú priazeň tisícok ľudí po celom svete. 

fireplace-gb38ad2533_1280  fireplace-g6cddb0f78_640

Pomocník českých chalupárov aj Santa Clausa

Dôvod je jasný - pôžitku z praskajúceho dreva a plápolajúceho ohňa v obývacej izbe sa len tak niečo nevyrovná. Krby sú preto stále vítaným (a často jediným) riešením vykurovania na chatách a chalupách, v hoteloch a penziónoch, ale aj rodinných domoch. O neutíchajúcej obľube krbov svedčia aj krby inštalované v bytoch, ktoré sú namiesto dreva vykurované bioliehom či elektrickým prúdom. A špeciálnej úcte sa krby tešia v anglosaských krajinách. Práve tam krb slúži ako miesto, kde sa cez Vianoce vešajú pančuchy a deti rozbaľujú darčeky, ktoré komínom priniesol Santa Claus.     

Prírodný kameň je skvelá voľba!

Aj Česi si na krby a ich dekoráciu potrpia, čo dokazujú aj zákazníci nášho e-shopu Alfistyle.sk. Kamennými obkladmi totiž radi obkladajú práve krby, ako si môžete pozrieť na fotkách z realizácií. Rovnako ako klasický kamenný obklad aj samolepiace obklady ALFIstick z prírodnej bridlice, kvarcitu, mramoru alebo pieskovca odolajú vlhkosti, žiaru a vysokým teplotám. Vyberať môžete z niekoľkých odtieňov alebo staviť na najpredávanejší dezén - kvarcit multikolor. Nech bude vaša voľba akákoľvek, prírodný kameň krbu rozhodne pristane.

Vianoce pri krbe ako z rozprávky si môžete dopriať ešte tento rok! Obklady ALFIstick totiž nalepíte ľahko a rýchlo svojpomocne, aj bez odbornej montáže a bez neporiadku. Po objednaní vám ich doručíme do troch dní.  

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie